NM-lag 4. div. er nesten ferdig for i år. 6-0 seier mot Hønefoss 2.

I helgen spilte 4. div.-laget vårt to spennende lagkamper. Det ble tap 1-5 mot Vestre Bærum på lørdag, og 6-0 seier mot Hønfoss 2 på søndag. Hadde Anders Engh vært med på lørdag også, kunne det fort blitt seier i den lagkampen også! Han løfter de andre et hakk, siden de da får spille mot spillere ranket ett hakk lavere på motstandernes lag. Børge Petersen-Øverleir tok vår eneste seier mot VBTK, mens alle de andre kampene ble svært jevne. Aller nærmest var Morten Langbråten og Tommy Kristiansen i dobbelkampen sin med tap 7-10 i super tie-break som avgjør dobbelkamper når det står 1-1 i sett.

På søndag møtte gutta våre Hønefoss 2 som dessverre bare klarte i stille med 3 spillere. Dermed ledet KTK 2-0 før spillingen startet. Men alle Kongsvingerspillerne gjorde jobben sin med seier i alle kampene! Vi så 2 unge spillere fra Hønefoss, der særlig den ene kan nå langt i norsk tennis. Han er 14 år og slo virkelig hardt på alle muligheter som bød seg, til tross for sin spede kropp. Her var det teknikk til tusen i de fleste slag. Men dessverre for han går for mange av slagene hans litt ut foreløpig. Det skyltes også lurt spill av Anders Engh. Selv om sett-sifrene ble klare i fordel Anders, er det ikke tvil om at det kan bli motsatt innen få år. Veldig gøy å se på for oss som gjorde det.

Det bør også nevnes at kaptei på laget, Kent Elfmark, gjennomførte begge lagkampene til tross for at han var slått ut med kink i ryggen tidligere i uka. Han klarte en seier på søndag mot en annen frisk unggutt fra Hønefoss, men måtte tåle et tap på lørdag mot en meget god motstander fra VBTK.

Da gjenstår det kun en lagkamp i årets serie for NM-lag for “oss”, og det skjer i slutten av august mot Berg 2. Her er resultatene fra helgens kamper:

Klasse Kongsvinger VBTK Resultat
                                           1 – 5
MD1
Kenneth Roger Elfmark
Børge Petersen Øverleir
Gisle Elgsaas Vada
Axel Fredrik Stenstadvold
5-7,  4-6
MD2
Morten Langbråten
Tommy Kristiansen
Johannes B.Negusse
Ralph Georg Omli
3-6, 7-6,7-10
MS1
Kenneth Roger Elfmark
Gisle Elgsaas Vada
2-6,  0-6
MS2
Børge Petersen Øverleir
Axel Fredrik Stenstadvold
6-2,  6-1
MS3
Morten Langbråten
Johannes B.Negusse
3-6,  5-7
MS4
Tommy Kristiansen
Ralph Georg Omli
1-6,  3-6

 

Klasse Kongsvinger Hønefoss 2 Resultat

6 – 0

MD1
Anders Øyvind Engh
Tommy Kristiansen
Tomas Paulino Reymert DA Silva Pereira
Carl Sebastian Aas
6-3 6-3
MD2
Børge Petersen Øverleir
Morten Langbråten
6-0 6-0 Not played, no player for Lag 2
MS1
Anders Øyvind Engh
Tomas Paulino Reymert DA Silva Pereira
6-1 6-0
MS2
Kenneth Roger Elfmark
Carl Sebastian Aas
6-2 6-0
MS3
Børge Petersen Øverleir
Rune Ivar Sindre Schjetlein
6-1 6-3
MS4
Morten Langbråten
6-0 6-0 Not played, no player for Lag 2